Burdan Yumurta’nın Farkı

Burdan Yumurta tesislerinde üretilen yumurtalar dünyada kullanılan son teknoloji kapalı sistem kümeslerde üretilmektedir. Son teknoloji kafes sistemleri sayesinde daha sağlıklı ve daha rahat yetişen tavuklardan elde edilen yumurtalarda, kirlilik ve gizli çatlak oranları düşmektedir. Bu sayede yumurtaların raf ömrü uzamaktadır.

Yumurtalarımız paketlendiği ve ambalajlandığı tesisimiz HACCP kriterlerine uygun olarak hijyenik şartlarda üretim yapmaktadır. Burdan Yumurta’nın tasnif paketleme merkezi “Uluslararası Gıda Güvenliği Standardı” olan (British Retail Consortium) BRC ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi olan FSSC 22000 (Food Safety System Certification) belgeleriyle kalite yönetim sistemlerine uygun olarak üretim yapmaktadır. TSE ve Diyanetten onaylı Helal sertifikasını da almaya hak kazanan ilk yumurta tesisidir. Müşterilerine verdiği önemi devamlı kılmak için ISO 10002 (Müşteri Memnuniyeti-Şikayet Yönetim Sistemi) belgesine sahip bir yumurta tesisidir.

Yumurtalar kümesten paketleme merkezine el değmeden tamamıyla kapalı tüneller içinde dış hava şartlarından ve kirletici unsurlardan etkilenmeden taşınmakta ve ilk anki tazeliği ile ısısını koruyarak temiz bir şekilde paketlenmektedir.

Tavukların beslendiği yemlerde hiçbir şekilde hayvansal ürün kullanılmamaktadır. Burdan Yumurtayı üreten tavuklar bitkisel yemlerle beslenirler. Bu sayede yumurtalarımız sağlığa zarar verebilecek bir risk barındırmaz. Tesisimizde biyogüvenlik önlemlerine büyük önem verilmekte olup, yumurtalar, günlük olarak veteriner hekimler tarafından sağlık kontrollerinin yapıldığı sağlıklı tavuklardan elde edilmektedir.

Tasnif merkezine gelen yumurtalar el değmeden otomatik olarak toplanmakta, tek tek tartıldıktan sonra paketlenip sizlere her biri aynı boyda, aynı kalite, lezzet ve tazelikte paketli yumurtayı sofranıza kadar ulaştırmaktadır.

Paket içindeki Burdan Yumurtayı ilk siz elinize alırsınız. Yumurtalar kafesten pakete kadar tamamıyla otomatik sistemlerle el değmeden girer. Bu sayede dışarıdan gelebilecek bulaşmaların önüne geçilmektedir.

Burdan yumurta tesislerinde Yumurta tavuklarının sağlığı için, ihbarı mecburi kanatlı hastalıkları ve gıda güvenliği için olası hastalık etkenlerinin engellenmesi adına etkili bir Biyogüvenlik Programı uygulanmaktadır.

Burdan Yumurta tesislerinde “Sürekli Mükemmelleştirme Sistemi” gereği uluslararası gıda standartlarını uygulayarak bitkisel yemlerle beslenen tavuklardan üretilen yumurtamızın koku ve lezzeti ayırt edici özelliğidir.

Burdan Yumurta aynı zamanda çevreye olan duyarlılığı ile yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırım yapmış ve Eylül 2020 tarihinde GES (Güneş Enerji Santrali) yatırımını bünyesindeki Verim Gıda Ürünleri A.Ş şirketinin Burdan yumurta üretim tesisleri ve yarka üretim tesislerinde gerçekleştimiştir.Bursa’da UEDAŞ bölgesinde kabul görmüş en yüksek kapasiteli GES proje olarak kayıtlara geçmiş olan bu yatırımının DC kapasitesi 3.975 kWp dir.

Bu yatırımı ile Burdan yumurta üretim tesislerinde yıllık 4.800.000 kWh /yıl elektrik üretimi , 2.117.000 kg/yıl C02 emisyonunu engellemesi ve 412,6 TEP/yıl ( TEP = Toplam Eşdeğer Petrol ) karşılığı üretim hedefi ile bir ilki daha gerçekleştirmiştir.