Kurumsal

Burdan Yumurtanın Farkı

Burdan Yumurta tesislerinde üretilen yumurtalar dünyada kullanılan son teknoloji kapalı sistem kümeslerde üretilmektedir. Son teknoloji kafes sistemleri sayesinde daha sağlıklı ve daha rahat yetişen tavuklardan elde edilen yumurtalarda, kirlilik ve gizli çatlak oranları düşmektedir. Bu sayede yumurtaların raf ömrü uzamaktadır.


"Uluslararası Global Gıda Güvenliği Standardı" olan BRC (British Retail Consortium) belgeli ilk ve tek yumurta tesisi olan Burdan Yumurta, TSE ve Diyanetten onaylı Helal sertifikasını da almaya hak kazanan ilk ve tek yumurta tesisidir. Yumurtalarımız %100 bitkisel yemler ile beslenen tavuklardan elde edilir.


Yumurtalar kümesten paketleme merkezine el değmeden tamamıyla kapalı tüneller içinde dış hava şartlarından ve kirletici unsurlardan etkilenmeden taşınmakta ve ilk anki tazeliği ile ısısını koruyarak temiz bir şekilde paketlenmektedir.


Tavukların beslendiği yemlerde hiçbir şekilde hayvansal ürün kullanılmamaktadır. Burdan Yumurtayı üreten tavuklar bitkisel yemlerle beslenirler. Bu sayede yumurtalarımız sağlığa zarar verebilecek bir risk barındırmaz. Tesisimizde biyogüvenlik önlemlerine büyük önem verilmekte olup, yumurtalar, günlük olarak veteriner hekimler tarafından sağlık kontrollerinin yapıldığı sağlıklı tavuklardan elde edilmektedir.


Tasnif merkezine gelen yumurtalar el değmeden otomatik olarak toplanmakta, tek tek tartıldıktan sonra paketlenip sizlere her biri aynı boyda, aynı kalite, lezzet ve tazelikte paketli yumurtayı sofranıza kadar ulaştırmaktadır.

Paket içindeki Burdan Yumurtayı ilk siz elinize alırsınız. Yumurtalar kafesten pakete kadar tamamıyla otomatik sistemlerle el değmeden girer. Bu sayede dışarıdan gelebilecek bulaşmaların önüne geçilmektedir.

Yumurtalarımız paketlendiği ve ambalajlandığı tesisimiz HACCP kriterlerine uygun olarak hijyenik şartlarda üretim yapmaktadır. Burdan Yumurta'nın tasnif paketleme merkezi "Uluslararası Global Gıda Güvenliği Standardı" olan (British Retail Consortium) BRC, ISO 22000 kalite yönetim sistemlerine uygun olarak üretim yapmaktadır. 2011 yılında BRC, Gıda Güvenliği Sistem Belgesi olan FSSC 22000 (Food Safety System Certification) belgelerine sahip ilk ve tek yumurta tesisi ünvanını alan Burdan Yumurta, TSE ve Diyanetten onaylı Helal sertifikasını da almaya hak kazanan ilk yumurta tesisidir. Burdan Yumurtaları %100 bitkisel yemler ile beslenen tavuklardan elde edilmektedir ve Sağlığınız için güvenli yumurta olarak sizlere sunulmaktadır.

Burdan yumurta tesislerinde Yumurta tavuklarının sağlığı için, ihbarı mecburi kanatlı hastalıkları ve gıda güvenliği için olası hastalık etkenlerinin engellenmesi adına etkili bir Biyogüvenlik Programı uygulanmaktadır.

Burdan Yumurtalar, üretim ve paketleme konusunda Türkiye'de ilk ve tek BRC kalite belgesinin güvencesi altında üretilmektedir. Burdan Yumurta sahip olduğu BRC ve ISO 22000 HACCP belgeleri ve standartları ışığında sizlere en sağlıklı ürünü en güvenilir ve kaliteli şekilde sunmayı ilke edinmiştir. Burdan Yumurta tesislerinde "Sürekli Mükemmelleştirme Sistemi" gereği küresel gıda standartlarını uygulayarak bitkisel yemlerle beslenen tavuklardan üretilen yumurtamızın koku ve lezzeti ayırt edici özelliğidir.